ČeskyEnglish
Dnes je pondělí, 30.11.2015 | svátek má Ondřej a zítra Iva

 •  
 • 29.04.2010  
 • 01.05.2010 NMNET navyšuje rychlost připojení na 3072/512kbit
 • 17.03.2009  
 • 01.04.2009 NMNET navyšuje rychlost připojení na 2048/512kbit
 • 17.07.2008  
 • NMNET navyšuje rychlost připojení k internetu. Od 01.08.2008 - 768/512kbit. Od 01.10.2008 - 1024/512kbit
 • 18.11.2007  
 • Aktualizovány všeobecné podmínky
 • 13.11.2007  
 • Zákazník sítě NMNET může nově sledovat graf přenosu svého připojení.>>
 • 06.11.2007  
 • Navýšena rychlost připojení uživatelů NMNET na 640/512.
 •  
TOPlist

Zabezpečení Vašeho PC

Ochrana PC před viry, malware, spyware, spyboty.

Internet je velmi užitečná a zároveň riziková věc pro vás i váš počítač. Komu z vás se už nestalo, že si brouzdal internetem a k tomu vám vyskočilo samovolně nové okno prohlížeče s reklamou, aniž byste ji vyžadoval? Pozor na tyto škodlivé programy, a proto vám nabízíme pomoc na bezpečné brouzdání na internetu zdarma pomocí programů, které vám pomohou se chránit proti virům, spyware, malware, spybotům...

Způsobů, jak škodlivý kód pronikne do vašeho počítače, je poměrně velké množství. Viry a spyware se obvykle vyskytuje na počítačích připojených k internetu, protože se nejčastěji šíří pomocí internetu. Jednou z možností průniku je elektronická pošta, najíždění na nedůvěryhodné stránky zvláště pak s nelegálním softwarem nebo hudbou, případně erotických stránkách, odklikávání vyskakujících oken…

K čemu slouží Antivir?
K ochraně vašeho počítače před vniknutím viru (škodlivého programu) do vašeho počítače a odstranění nebo vyléčení infikovaného souboru.

K čemu slouží Antispyware?
Je program určený k vyhledávání, odstraňování a prevenci SPYWARE, ADWARE, obsahuje nástroje, pomocí kterých je schopen předejít a zabránit většině problémům způsobených spyware a adware. Bojíte se přesměrování vytáčeného modemového připojení na takzvané Žluté linky, kde je minutová sazba v řádu desetikorun (od 50kč nahoru)? Nebo jste se setkali s přesměrováním domovské stránky prohlížeče na nějaké casino nebo dokonce erotické stránky?

K čemu slouží Firewall?
Slouží k ochraně počítačů připojených k internetu, nebo k jiným sítím, před útoky z internetu nebo jiných sítí. Za útok se v zásadě považuje jakákoliv komunikace, to znamená příchozí i odchozí, která není v souladu s nastavenými pravidly. Firewall kontroluje veškerý pohyb dat dovnitř a ven, a podle nastavených pravidel tento pohyb dat řídí. Pokud je komunikace pro daný program povolena, propustí firewall data, pokud zakázána, tak firewall komunikaci nepovolí.

Každý uživatel internetu by měl mít nainstalovaný 1x antivir + 1x firewall 1 - 2 atispywary.

Antiviry

AVAST 4 Home *****

Internet je velmi užitečná a zároveň riziková věc pro vás i váš počítač. Komu z vás se už nestalo, že si brouzdal internetem a k tomu vám vyskočilo samovolně nové okno prohlížeče s reklamou, aniž byste ji vyžadoval? Pozor na tyto škodlivé programy, a proto vám nabízíme pomoc na bezpečné brouzdání na internetu zdarma pomocí programů, které vám pomohou se chránit proti virům, spyware, malware, spybotům...

AVG Home edition *****

Firma Grisoft nabízí antivirovou ochranu zdarma pro domácí a nekomerční použití (obě podmínky musí být splněny). Antivir nabízí jednoduché a příjemné prostředí pro uživatele, automatické aktualizace, rezidentní ochranu, kontrolu pošty...

Antispyware

AD-aware 2007 *****

AD-aware je zdarma pro domácí a nekomerční použití. Je to velmi silný nástroj na odstraňování Spywaru – programy, které bez vašeho vědomí používají připojení k internetu. Velmi užitečná součást programu je Ad-watch, který běží na pozadí a kontroluje registry. V okamžiku, kdy se na počítači objeví nějaký Spyware, tak je okamžitě smazán. U verze pro domácí a nekomerční použití této funkce není možné, ale i tak je AD-aware jeden z nejlepších Spyware programů.

Spyware Terminator *****

Efektivní nástroj k nepřetržité ochraně vašeho počítače před spyware, adware, trojským koním, keyloggery, browser hijackery a dalším nebezpečným a škodlivým software. Podezřelé soubory přesune do karantény a zamezí jejich aktivitě. Podporuje automatické aktualizace. Obsahuje rezidenční štít, který brání nechtěnému softwaru se dostat do vašeho počítače. Jeden z mála programů zdarma, který má rezidenční štít!

Windows Defender ****

Program od společnosti Microsoft, který vyhledává spyware, odstraňuje ho a brání spywaru proti vniku do systému.

Spybot Search and Destroy ****

Velmi kvalitní nástroj proti Spywaru, dealerům, kteří přesměrují modemové připojení přes drahé linky, programům zaznamenávajícím stisky kláves, trojským koním… Obsahuje možnost aktualizace přes Internet.

Firewall

Sunbelt Kerio Personal Firewall *****

Kerio Personal Firewall je jeden z nejoblíbenějších firewallů pro operační systémy Windows. Můžete jej mít jako freeware s osekanými funkcemi, nebo si můžete zaplatit full verzi. Předností plné verze je především vzdálená správa, zaheslování nastavení či blokování skriptů. Freeware verze však umí vše potřebné pro ochranu vašeho počítače a filtrování dat.

Většinu produktů máte na otestování k dispozici na měsíc, a pak přestanou pracovat. Se Sunbelt Kerio Personal Firewallem je tomu jinak. Po 30 dnech vyřadí určité vybrané funkce, ale bude dále pracovat v režimu "bezplatné služby

Komodo Personal Firewall *****

Tento firewall je pro osobní a nekomerční použití zdarma Poskytne vám vysokou ochranu proti útokům zvenčí. Navíc získáte podrobnou kontrolu nad datovým tokem u každého programu.